Tradícia výroby od roku 1985 25 ročná záruka Certifikáty ISO 14001 ISO 9001

PROFIL SPOLOČNOSTI

Spoločnosť HUPRO TRADE SE Vám predstavuje unikátnu technológiu výroby samonosných oceľových oblúkových konštrukcií, ktorá sa traduje už od roku 1985. Za toto obdobie sme zrealizovali viac ako 3000 projektov po celom svete. Táto technológia umožňuje prekryť priestor šírky od 9m do 42m bez akejkoľvek dodatočnej podpornej konštrukcie. Ponúkame vám možnosť využiť vlastnosti nášho jedinečného systému 2 v 1, kde samonosná konštrukcia plní aj funkciu strešného plášťa, čím pre vás vieme docieliť ekonomickú výhodnosť celej plánovanej výstavby.

Vo výrobnom procese naša spoločnosť používa výhradne také materiály, ktoré garantujú maximálnu odolnosť voči poveternostným a chemickým vplyvom, čo výrazne predlžuje bezúdržbovosť celého systému .Ponúkame Vám garanciu na náš systém v dĺžke trvania až 25 rokov.

Systém HUPRO® je certifikovaný označením CE, čo zaručuje že produkt ktorý vám ponúkame, spĺňa tie najprísnejšie kritériá nielen druhom použitého materiálu (Aluzinc®,antikorové spoje...) ale aj  výrobou konštrukcie a následnou výstupnou kontrolou. Sme tiež držiteľmi certifikátov ISO 9001 a ISO 14001.

Naša technológia umožňuje výstavbu aj tam, kde ostatné typy montovaných a stanových objektov nie je možné z hľadiska klimatického zaťaženia snehom a vetrom použiť. Možné klimatické zaťaženie nášho systému je až do 600 kg/m2.

Systém HUPRO® sa vyznačuje maximálnou originalitou a atraktívnym dizajnom,  ktorý sa vymyká uniformite pravých uhlov a práve z tohto dôvodu má široké uplatnenie pri najzložitejších architektonických dielach.

Technológia - oblúkové konštrukcie sú najefektívnejšie priestorové štruktúry. Sú ľahké, pritom však neobyčajne pevné a silné. Dômyselné spojenie statických princípov klenby a škrupiny (tvorené pozdĺžnym a priečnym tvarovaním základného oceľového dielu v tvare W) sa bez problémov uplatňuje najmä pri veľkých rozpätiach s využitím prekrytej plochy až do šírky 42m. Základný diel je vyrobený z konštrukčnej ocele S 320 s povrchovou úpravou ALUZINC® a ochrannou vrstvou EASY FILM o hrúbke od 0,8mm do 2 mm v závislosti od rozponu haly a klimatických podmienok miesta výstavby.  Spájanie jednotlivých dielov sa prevádza pomocou nerezových spojov. Oceľová oblúková konštrukcia sa kotví do základov priamo pomocou oceľových kotiev. Výhodou je tiež pomerne nízka hmotnosť oceľovej konštrukcie oproti iným stavebným materiálom. Táto výhoda so sebou prináša podstatne nižšie nároky na zakladanie objektu a taktiež zníženie nákladov na dopravu a montáž. Vynikajúce statické vlastnosti tohto systému sú využiteľné v extrémnych poveternostných podmienkach, konštrukcia je odolná voči zemským otrasom o sile až 7 stupňov Richterovej stupnice.

Odvetranie haly - hala je štandardne vybavená systémom aktívneho odvetrania. V prípade zateplenej haly je zabezpečené odvetrávanie priestoru medzi vnútorným plášťom  haly a izoláciou bočnými nasávacími vetrákmi v spodnej časti plášťa haly  a aktívnymi strešnými vetrákmi Lomanco® vo vrchole haly. Tento systém fungujúci na princípe termodynamického vztlaku a zabezpečuje dostatočné odvetranie priestoru bez tvorenia sa nadmernej vlhkosti.

Presvetlenie hál – zabezpečujeme použitím presvetľovacích panelov Hupro®  rozmerov 2800 mm x 610 mm osadených v samonosnom plášti haly. V čelách  haly je možné použiť presvetlenie bežnými oknami alebo presvetľovacími pásmi.

Zateplenie hál - je možné previesť viacerými variantmi izolácie s použitím rôznych  povrchových úprav z pohľadovej časti interiéru haly. Izolovaním samonosnej konštrukcie vieme docieliť taktiež požiarnu odolnosť celej stavby podľa požiadaviek.

Doprava - základné diely systému Hupro dodávame na paletách rozmerov 700 x 3100 mm. Na jednej palete je možné prepraviť taký počet dielov, ktorý po montáži prekryje cca 100 m2 pôdorysnej plochy. Jeden kamión prepraví materiál,  ktorý prekryje cca 1000 m2 pôdorysnej plochy,  čo predstavuje značnú úsporu dopravných nákladov.

Montáž - jednotlivé základné diely systému  sú spájané nerezovými spojmi, z ktorých sa priamo na stavbe po zmontovaní tvorí kompaktný konštrukčný celok. Jednotlivé celky sa potom za pomoci žeriavovej techniky dvíhajú a fixujú pomocou oceľových kotiev do základov. Čas výstavby objektu o rozlohe 1000m2 zrealizujeme štandardne do 14 dní.

Služby - ponúkame Vám komplexné projekčné a dodávateľské služby. Radi Vás navštívime a pomôžeme Vám našimi skúsenosťami a odbornosťou zrealizovať Vaše predstavy. Náš projekčný tím Vám zhotoví bezplatne štúdiu haly a po jej odsúhlasení môžeme pristúpiť k zhotoveniu projekčných podkladov.