Tradícia výroby od roku 1985 25 ročná záruka Certifikáty ISO 14001 ISO 9001

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

Systém HUPRO® je certifikovaný označením CE, čo zaručuje že produkt ktorý vám ponúkame, spĺňa tie najprísnejšie kritériá nielen druhom použitého materiálu (Aluzinc®,antikorové spoje...) ale aj  výrobou konštrukcie a následnou výstupnou kontrolou. Sme tiež držiteľmi certifikátov ISO 9001 a ISO 14001.

Technológia - oblúkové konštrukcie sú najefektívnejšie priestorové štruktúry. Sú ľahké, pritom však neobyčajne pevné a silné. Dômyselné spojenie statických princípov klenby a škrupiny (tvorené pozdĺžnym a priečnym tvarovaním základného oceľového dielu v tvare W) sa bez problémov uplatňuje najmä pri veľkých rozpätiach s využitím prekrytej plochy až do šírky 42m. Základný diel je vyrobený z konštrukčnej ocele S 320 s povrchovou úpravou ALUZINC® o hrúbke od 0,8mm do 2 mm v závislosti od rozponu haly a klimatických podmienok miesta výstavby.  Spájanie jednotlivých dielov sa prevádza pomocou nerezových spojov. Oceľová oblúková konštrukcia sa kotví do základov priamo pomocou oceľových kotiev. Výhodou je tiež pomerne nízka hmotnosť oceľovej konštrukcie oproti iným stavebným materiálom. Táto výhoda so sebou prináša podstatne nižšie nároky na zakladanie objektu a taktiež zníženie nákladov na dopravu a montáž. Vynikajúce statické vlastnosti tohto systému sú využiteľné v extrémnych poveternostných podmienkach, konštrukcia je odolná voči zemským otrasom o sile až 7 stupňov Richterovej stupnice.

Služby - ponúkame Vám komplexné projekčné a dodávateľské služby. Radi Vás navštívime a pomôžeme Vám našimi skúsenosťami a odbornosťou zrealizovať Vaše predstavy. Náš projekčný tím Vám zhotoví bezplatne štúdiu haly a po jej odsúhlasení môžeme pristúpiť k zhotoveniu projekčných podkladov.

Odvetranie haly - hala je štandardne vybavená systémom aktívneho odvetrania. V prípade zateplenej haly je zabezpečené odvetrávanie priestoru medzi vnútorným plášťom  haly a izoláciou bočnými nasávacími vetrákmi v spodnej časti plášťa haly  a aktívnymi strešnými vetrákmi Lomanco® vo vrchole haly. Tento systém fungujúci na princípe termodynamického vztlaku a zabezpečuje dostatočné odvetranie priestoru bez tvorenia sa nadmernej vlhkosti.

Presvetlenie hál – zabezpečujeme použitím transparentných presvetľovacích panelov Hupro®  rozmerov 2800 mm x 610 mm osadených v samonosnom plášti haly. V čelách  haly je možné použiť presvetlenie bežnými oknami alebo presvetľovacími pásmi.

Zateplenie hál - je možné previesť viacerými variantmi izolácie s použitím rôznych  povrchových úprav z pohľadovej časti interiéru haly. Izolovaním samonosnej konštrukcie vieme docieliť taktiež požiarnu odolnosť celej stavby podľa požiadaviek.

Najpoužívanejšie varianty zateplenia:

 • Závesný systém
 • Fólia kontaktná paropriepustná
 • Konštrukčný systém Hupro
 • Minerálna izolácia hr. 100 - 250 mm
 • Fólia - parozábrana
 • Pohľadový drevený rošt
 • Závesný systém
 • Fólia kontaktná paropriepustná
 • Konštrukčný systém Hupro
 • Minerálna izolácia hr. 100 - 250 mm
 • Fólia - parozábrana
 • Trapézový plech interiérový
 • Závesný systém
 • Fólia - parozábrana
 • Polystyrén hr. 50 -100 mm

Zakladanie a kotvenie hál HUPRO  je veľmi jednoduché a nenáročné.  Oceľová oblúková konštrukcia sa kotví do základov priamo pomocou oceľových kotiev. Výhodou systému je pomerne nízka hmotnosť oceľovej konštrukcie oproti iným stavebným materiálom, takže nie je potrebné budovať tak masívne základy ako pri bežných stavbách.  Táto výhoda so sebou prináša podstatne nižšie nároky na zakladanie objektu a taktiež zníženie nákladov na dopravu a montáž. Všetky styky kotviacich prvkov sú viditeľné, čo umožňuje kedykoľvek vykonať vizuálnu kontrolu, alebo v prípade potreby celú konštrukciu jednoducho zdemontovať a opäť postaviť na inom mieste.