Cenový dopyt

Profil spoločnosti

Profil spoločnosti

Spoločnosť HUPRO SYSTEMS SE Vám predstavuje unikátnu technológiu výroby samonosných oceľových oblúkových konštrukcií, ktorá sa traduje už od roku 1985. Za toto obdobie sme zrealizovali viac ako 3 000 projektov po celom svete. Táto technológia umožňuje prekryť priestor šírky od 9 m do 50 m bez akejkoľvek dodatočnej podpornej konštrukcie. Ponúkame vám možnosť využiť vlastnosti nášho jedinečného systému 2 v 1, kde samonosná konštrukcia plní aj funkciu strešného plášťa, čím pre vás vieme docieliť ekonomickú výhodnosť celej plánovanej výstavby.

Vo výrobnom procese naša spoločnosť používa výhradne také materiály, ktoré garantujú maximálnu odolnosť voči poveternostným a chemickým vplyvom, čo výrazne predlžuje bezúdržbovosť celého systému. Ponúkame Vám garanciu na náš systém v dĺžke trvania až 30 rokov. Systém HUPRO® je certifikovaný označením, čo zaručuje, že produkt, ktorý Vám ponúkame, spĺňa tie najprísnejšie kritériá nielen druhom použitého materiálu (samonosná konštrukcia produkovaná z materiálu ALUZINC®, spoje z nehrdzavejúcej ocele), ale aj  výrobou konštrukcie a následnou výstupnou kontrolou. Sme tiež držiteľmi certifikátov ISO 9001 a ISO 14001.

Naša technológia umožňuje výstavbu aj tam, kde ostatné typy montovaných a stanových objektov nie je možné z hľadiska klimatického zaťaženia snehom a vetrom použiť. Možné klimatické zaťaženie nášho systému je až do 600 kg/m2.

Systém HUPRO® sa vyznačuje maximálnou originalitou a atraktívnym dizajnom,  ktorý sa vymyká uniformite pravých uhlov a práve z tohto dôvodu má široké uplatnenie pri najzložitejších architektonických dielach.

Technológia

Oblúkové konštrukcie sú najefektívnejšie priestorové štruktúry. Sú ľahké, pritom však neobyčajne pevné a silné. Dômyselné spojenie statických princípov klenby a škrupiny (tvorené pozdĺžnym a priečnym tvarovaním základného oceľového dielu v tvare W) sa bez problémov uplatňuje najmä pri veľkých rozpätiach s využitím prekrytej plochy až do šírky 50 m.

Základný diel je vyrobený z konštrukčnej ocele S 320GD s povrchovou úpravou ALUZINC® a ochrannou vrstvou EASY FILM. Hrúbka oceľových dielov je v rozmedzí od 0,8 mm do 2 mm v závislosti od rozponu haly a klimatických podmienok miesta výstavby. Spájanie jednotlivých dielov sa uskutočňuje pomocou spojov z nehrdzavejúcej ocele. Oceľová oblúková konštrukcia sa kotví do základov pomocou chemických oceľových kotiev.

Výhodou je tiež pomerne nízka hmotnosť oceľovej konštrukcie oproti iným stavebným materiálom. Táto výhoda so sebou prináša podstatne nižšie nároky na zakladanie objektu a taktiež zníženie nákladov na dopravu a montáž. Vynikajúce statické vlastnosti tohto systému sú využiteľné v extrémnych poveternostných podmienkach, konštrukcia je odolná voči zemským otrasom o sile až 7 stupňov Richterovej stupnice.

Odvetranie haly

Hala je štandardne vybavená systémom aktívneho odvetrania, ktorý pracuje na princípe termodynamického vztlaku bez potreby použitia elektrickej energie. Bočné nasávacie vetráky osadené v spodnej časti plášťa haly zabezpečia prísun vzduchu, ktorý je následne odsávaný aktívnymi strešnými vetrákmi Lomanco®. Tento systém zabraňuje tvoreniu nadmernej vlhkosti a kondenzácie pri zateplených aj nezateplených halách, a tiež dokonale zamedzí prehriatiu izolácie a interiérových priestorov hál v horúcich letných mesiacoch.

Presvetlenie hál

Presvetlenie hál  zabezpečujeme použitím transparentných presvetľovacích segmentov alebo strešnými oknami osadenými v samonosnom plášti haly. V čelách  haly je možné použiť presvetlenie štandardnými oknami alebo presvetľovacími pásmi.

Zateplenie hál

Zateplenie hál sa uskutočňuje pomocou konštrukčného systému HUPRO. Tento systém umožňuje výber hrúbky izolácie, požiarnej odolnosti, akustického a interiérového prevedenia hál.

Montáž

Jednotlivé základné diely systému  sú spájané pomocou spojov z nehrdzavejúcej ocele, z ktorých sa priamo na stavbe po zmontovaní tvorí kompaktný konštrukčný celok. Jednotlivé celky sa potom za pomoci žeriavovej techniky dvíhajú a fixujú pomocou chemických oceľových kotiev do základov. Výstavbu objektu o rozlohe 1 000 m2 zrealizujeme štandardne do 14 dní.

Doprava

Základné diely systému Hupro dodávame na paletách s rozmermi 700 x 3 100 mm. Na jednej palete je možné prepraviť taký počet dielov, ktorý po montáži prekryje cca 100 m2 pôdorysnej plochy objektu. Jeden kamión prepraví materiál, ktorý prekryje cca 1 000 m2 pôdorysnej plochy objektu,  čo umožňuje značnú úsporu dopravných nákladov.

Služby

Ponúkame Vám komplexné projekčné, výrobné a dodávateľské služby. Náš projekčný tím Vám zhotoví bezplatne štúdiu haly, a v prípade ďalšieho záujmu Vám môžeme ponúknuť vypracovanie projektovej dokumentácie stavby podľa Vašich požiadaviek. Máme spracované množstvo riešení, konštrukčných detailov, systémov zateplenia, interiérových podhľadov, štítových stien. Zaoberáme sa aj komplexnými projektmi športovísk vrátane podláh, akustických riešení, vykurovania, osvetlenia. Radi Vás navštívime a pomôžeme Vám s našimi skúsenosťami a odbornosťou zrealizovať Vaše predstavy.

Samonosná konštrukcia HUPRO si vyžaduje minimálnu údržbu pri svojej veľmi dlhej životnosti. Po prekročení charakteristických normových hodnôt klimatického zaťaženia je potrebné  vykonávať údržbu objektov podľa predpisov.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace